پنج تفاوت جالب میان چای و قهوه

چای و قهوه از دیرباز، رقبای یکدیگر بوده اند بسیاری از مردمان در مغرب زمین صبح بدون قهوه را کسل کننده و خسته کننده می دانند، بسیاری نیز در مناطق دیگری از جهان از جمله ایران، انگار نمی توانند بدون چای زنده بماند! در حالی که هر دوی این نوشیدنی¬ها به ما کمک می کنند تا احساس جوانی و شادابی کنیم، با این حال چند تفاوت اصلی هم دارند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.
1- سطح کافئین اگر چه چای و قهوه هر دو کافئین دارند، اما قهوه شامل مقدار بیشتری از کافئین است. در حالی که محتوای کافئین در یک فنجان چای حدود 55 میلی گرم است، در یک فنجان قهوه ، حدود 125-128 میلی گرم است. کافئین در چای کمک می کند تا سطح هشیاری افزایش یابد. در مقابل، محتوای کافئین موجود در قهوه باعث بروز نوعی احساس اضطراب و بی قراری می گردد که اتفاقاً بسیار هم برای بسیاری از افراد خوشایند است.
2- پیشگیری از سرطان مطالعات نشان می دهد که چای حاوی مقدار مناسب از کورستین است که کمک می کند تا با سرطان و بیماری های قلبی و عروقی مبارزه کند. ظاهراً قهوه این ویژگی را ندارد. پژوهشی نشان داده است که نرخ سرطان در کشورهای آسیایی بسیار کمتر از آمریکا است و یکی از دلایل آن مصرف بالای چای در این کشورها است.
3- تسکین درد برخی از مواد تشکیل دهنده چای در اختلالات التهابی و آرتروز کمک خوبی به شمار می رود و لخته شدن خون را نیز کاهش می دهد .قهوه، از سوی دیگر سبب تسکین آسم و بیماری پارکینسون می شود.
4- اثرات آنتی اکسیدان ها چای و قهوه هر دو دارای آنتی اکسیدان ها هستند که برای بدن بسیار مفید است. چای دارای آنتی اکسیدان هایی برای محافظت بدن در برابر استرس های ناشی از ایجاد رادیکال های آزاد است و باعث کاهش سطح کلسترول در بدن می شود. در مقابل، قهوه شامل آنتی اکسیدانهایی است که در تنظیم سطح قند خون و همچنین جلوگیری از ایجاد سنگ کیسه صفرا مفید است.
5- زادگاه یکی از تفاوت های دیگر بین چای و قهوه، زادگاه آنهاست. در حالی که چای به طور عمده در چین و هند تولید می شود ، قهوه در اتیوپی و دیگر نقاط قاره آفریقا تولید می شود.
صرف نظر از محل تولید، فواید آنها برای سلامتی و سلیقه های مختلف افراد، یک نظر کلی در مورد چای و قهوه وجود دارد و آن اینکه آنها بهترین نوشیدنی های هستند!که می توانیم هر روز مصرف کنیم. شما هم موافقید؟

ادامه مطلب